Patent Sorgulama

Tescilli bir patent ile icat ettiğiniz bir ürünü koruma altına alırsınız. Marka ise isim hakkınızı koruma altına almaktadır. Marka ve patent birbirinden farklı işlemlerdir. 

Buluşunuzu ancak tescil ederseniz hak sahibi olursunuz. Tescillemediğiniz bir ürün için hak sahibi olmanız mümkün değildir. Bir ürünün patent sahibi olabilmesi için daha önce böyle bir ürünün üretilmemiş olması gerekmektedir.

Hayatımızda olan bir ürüne geliştirme yapıp hak sahibi olmak istiyorsanız bu işlem faydalı model anlamına gelmektedir.

Patent Sorgulama

Tescilli Patent Sahibi Olun

Sektörde ki ürünlerinizi koruma altına almak için patent yada faydalı model tescili yapabilirsiniz.

 1. Patent Sorgulama

  Patent Sorgulama

  Patent sorgulama; icad edilmiş bir mal veya ürünün, bir kişi veya kurum adına belgelendirilmesidir. Tescili tamamlanmış bir patente ait tüm haklar bundan sonraki süreçte kişi yada kuruma ait olur. Artık bu mal veya ürün patent sahibinin izni olmadan üretilemez veya satılamaz.

  Devredilmediği sürece patente ait tüm haklar kişi/kurum tarafındadır izinsiz olarak kullanılamaz. Unutmamalısınız ki bir ürünü ilk üreten değil, o ürüne ait patent işlemlerini ilk gerçekleştiren kişi tüm haklara sahip olur. Bir mal veya ürünü ilk olarak sizin üretmeniz patent sahibi olduğunuz anlamına gelmemektedir. Bu mal veya ürün üzerinde hak sahibi olmak için patent tescilinizi gerçekleştirmelisiniz. Bu neden ile harcadığınız emek, zaman ve paranızın tam karşılığını almak için buluş belgesi ( Patent ) sahibi olmalısınız. Belge için tarafımıza patent sorgulama başvuru yapmalısınız.

  Patent Sorgulama ve Tescilinin Avantajları

  Marka patent sorgulama ve tescilinizin ardından artık sizin ürününüzü sizden habersiz olarak hiçbir kişi yada kurum üretemeyecek veya satamayacak. Sizde artık sektörde söz sahibi olabilirsiniz. Fiyatlandırma politikanızı belirleyerek sektöre yön verebilirsiniz. Gelişen ve gelişmekte olan ülkeler marka tesciline ve patent tesciline gereken önemi fazlasıyla vermektedir.

  Sizde marka veya patent sahibi olmak için bizlere ulaşabilirsiniz. Patent nasıl alınır sorusuna beraber yanıt bulalım.

 2. Patent Nasıl Alınır?

  Uzman Patent ekibi tarafından buluşunuza ait tarifname hazırlanıp, patent kurumuna vekillerimiz aracılığı ile başvuru yapılır.

 3. Marka ve Patent Farklı mı?

  Evet, marka ve patent farklı alanları koruma altına almaktadır.

 4. Patent Hakkı Kaç Yıl Sürer?

  Patent hakkı başvuru tarihi itibari ile 20 yıl boyunca buluş sahibinin haklarını koruma altına alır.

 5. Tasarım Koruma Farklı mı?

  Evet, tasarım tescili ile ürününüz görünümü koruma altına alabilirsiniz.

 • Ücretsiz Araştırma

Ücretsiz Başvuru
close slider