Marka tescil süresi başvuru yaptığınız tarih itibari ile 10 yıllık süre boyunca tescilleyen kişi veya firmaya aittir. Markanızın yenileme işlemini 10 yıllık periyotlar halinde süresiz olarak uzatabilirsiniz.

Süresi biten bir markanın yenileme süreci kullanım tarihinin dolmasına 6 ay kala başlamaktadır. Yenileme işleminin bu 6 aylık süreç içerisinde yapılması gerekmektedir.

Marka yenileme işlemeni sürenin 6 aylık yenileme sürecinin başlamasından daha önce ki bir zaman aralığında yapılamaz.

Marka Yenileme

Yenileme süreci tescil sürecinden çok daha hızlı ve kolaydır. Yenileme harcı ödenerek markanızın yenilenmesi için yeterli bir adımdır. Yenileme harcının ödenip işlemin onaylanmasının ardından marka yenileme belgesi tarafınıza iletilir. Tekrardan marka hakkınıza 10 yıllık süre ile tescillemiş olduğunuz alanlarda sahip olursunuz.

Marka Yenileme İşlemini Nasıl Yaparım

Sizin adınıza bu işlemi Uzman Patent marka vekilleri sürdürmektedir. Tüm işlemler adınıza faturalanıp aynı gün içerisinde işleme alınmaktadır. İşlemler tamamlandığında evrak numaraları tarafınıza iletir. Marka yenileme işlemin tamamlanmasının ardından çıkan marka yenileme belgesi tarafınıza iletilerek tüm süreçler tamamlanmış olur.

Marka yenilemesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ücretsiz Başvuru
close slider