Marka Tescili Ne Kadara Mal Olur

Marka başvuru ücretiniz markanızı korumak istediğiniz hizmet ve üretim sınıflarına göre değişiklik göstermektedir. Türk Patent Kurumu’nda 45 farklı marka sınıfı yer almaktadır. Bu marka sınıflarının bir kısmı üretim alanını koruma altına alırken bir kısmı da hizmet alanlarını koruma altına alır.

Marka Tescili Ne Kadar Mal OlurKoruma altına almak istediğiniz sınıf sayısı artıkça marka başvuru ücretinde de artış olmaktadır.

Marka başvurunuzun ne kadar tutacağını ve süreç hakkında detaylı bilgi almak için iletişim sayfasından marka uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Markanızı ücretsiz olarak araştırarak süreç hakkında detaylı bil sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca marka sınıfları bağlantısına tıklayarak TPE’de yer alan marka sınıflarını ait bilgiye de ulaşabilirsiniz.

Marka Tescil Belge Ücreti

Markamıza tam anlamıyla sahip olmak için başvuru süreci sonrasında ortalama olarak 5-6 aylık bir zaman geçmektedir. Bu zaman içerisinde markamızın TPE tarafından incelenme ve yayına çıkma süreçleri vardır.

Yayına çıkan bir markanın 2 aylık süre boyunca mecburi yayında kalma zorunluluğu vardır. Bu süreç içerisinde diğer hak sahiplerinin marka başvurunuza itiraz etme hakları bulunmaktadır. Herhangi bir itiraz gelmemesi halinde markanız için tescil ücreti bildirim yazısı çıkar, harç ödenerek markanız tescillenmiş olur.

Ücretsiz Başvuru
close slider