Marka Tescil Sorgulama

Marka Sorgulama

Sektörde ki varlığınızı ancak tescilli bir marka ile koruma altına alabilirsiniz. Uzman Patent ekibine göndereceğiniz marka başvuru talepleri temsilcilerimiz tarafından aynı gün içerisinden incelenerek tarafınıza dönüş sağlanmaktadır.

Marka tescil sorgulama sürecinizi sizin adınıza ücretsiz ve hızlı bir şekilde tamamlayalım. İşlem sonucu marka uzmanı tarafından tarafınıza telefon ile bildirilecektir.

Ücretsiz Marka Tescil Sorgulama

Marka sorgulama ve araştırma işlemleri tahmin edildiği kadar kolay değildir. Benzer ve anımsatan markaların analiz edilmesi, sektörel inceleme ile birlikte yapılarak tarafınıza bilgi sunulur. Bu nedenle araştırma sürecini uzman kadromuza bırakarak işlemlerinizi güvenle tamamlayın.

 • Ücretsiz Marka Araştırması

Marka Araştırma ve Tescil Süreci

 • Tescilli bir marka 10 yılık süre ile sizin yada şirketinizin adına kayıtlıdır. Markanızı 10 yıllık periyotlar halinde süresiz bir şekilde uzatabilirsiniz. Yenileme süreci tescil tarihinin tamamlanmasına 6 ay kala başlamaktadır. Daha önce yenilme yapma imkanına sahip değilsiniz. Ayrıca marka araştırma süreci ücretsizdir.
 • Şirketimizde tüm süreçler avukatlar aracılığı ile tamamlanmaktadır. İşlemleriniz aynı gün içerisinde başlar ve tamamlanır. Tarafınıza işlemin yapıldığına dair resmi evrak numarası iletilir.
 1. İsim Hakkı Sorgulama

  İsim hakkı sorgulama işlemlerinizi sizin adınıza ekibimiz ücretsiz olarak sürdürmektedir. Tescil etmek veya sahip olmak istediğiniz markaya ait sorgulama, başvuru, tescil gibi tüm süreçleri yürütmekteyiz. Tescilli bir isme sahip olarak rakiplerinizin sizin isminizi haksız yere kullanmasına engel olabilirsiniz.

  Tescilli bir marka ile sektörde söz sahibi olarak ürün veya hizmetlerinizi yasal bir şekilde koruyabilirsiniz. Artık sizden izinsiz olarak hiçbir kişi, kurum ya da kuruluş bu marka ismini kullanamaz. Anasayfamızda yer alan ücretsiz marka sorgulama formunu doldurarak ilgi sahibi olabilirsiniz.

  İsim Hakkı Başvuru Süreci Nasıl İşliyor 

  • Tescil etmek istediğiniz marka ismi için bize iletişim formları ya da telefon aracılığı ile ulaşarak markanızı araştırmamız için talepte
   İsim Hakkı Sorgulama

   İsim Hakkı Sorgulama

   bulunmanız gerekiyor.

  • Daha sonraki süreçte marka tescil uzmanımız tescil etmek istediğiniz isim için araştırma yaparak bu marka adının tescil edilip edilemeyeceğini araştıracaktır.
  • İsim hakkı başvurusunda bulunmak istediğiniz marka tescil için uygunsa başvuru sürecinizi başlatıyoruz.

  Tescilli İsim Hakkı Sahibi Olmanın Avantajları

  İsim telif hakkı sahibi olduktan sonra ki süreçte artık hiçbir kişi veya kurum sizden izinsiz olarak bu ismi kullanamayacaktır. Tescilli markanız ile artık pazarda söz sahibi olabilirsiniz. Örneğin farklı lokasyonlarda satılan ürün veya hizmetiniz için geçerli fiyatlandırma politikasını elinizde tutabilirsiniz.

  Böylelikle müşterileriniz ürün veya hizmetlerinize farklı noktalarda her zaman aynı fiyattan satın alabilir. Buda müşteri memnuniyetine etki eden önemli faktörler arasında yer almaktadır.

 2. Marka Araştırma

  Marka Araştırması

  Marka araştırma süreci tescil öncesinde ki en önemli süreçtir. Tescil edilecek olan markanın daha önce herhangi bir kurum yada kişi tarafından aynı isim ve aynı sektörde tescili sorgulanır. Ayrıca bu süreçte marka benzerlik araştırması da yapılmaktadır. Bu araştırma sadece TPE ( Türk Patent Enstitüsü ) aracılığı ile yapılmaktadır.

  Markalar sınıflarına göre tescillenmektedir. Bu neden ile başvuru yapacağınız bir sınıfta devam eden bir marka başvurusu yada tescillenmiş bir marka yer alıyorsa benzerlik oluşması durumda markanız tescillenemez.

  Marka araştırma süreci bu neden ile titizle ile yapılmaktadır. Türk Marka Tescil ekibi sizin adınıza tüm bu süreci en doğru şekilde yönetmektedir.

  Marka Araştırma

  Marka Araştırma

  Marka Araştırma Süreci

  • Alınmak istenilen ismin marka niteliği taşıyıp taşımadığı araştırılır.
  • Tescil edilecek logonun yada ismin diğer markalar ile benzerlik durumu araştırılır.
  • Marka benzerlik durumu araştırılır.
  • İş grubuna yönelik birden fazla sınıf varsa tüm sınıflar araştırılır.

  Tüm bu önemli hususlar dikkate alınarak çalışmalar titizlikle yürütülür. Doğru bir marka araştırma süreci markanızın tam zamanında tescillenmesi de sağlamaktadır. Bu neden ile Türk Marka Tescil ekibi marka araştırma sürecine oldukça önem vermektedir.

 3. Firma İsim Tescil Sorgulama

  İsim Tescil Sorgulama

  İsim tescil sorgulama ve isim tescil işlemlerinizi Uzman Patent ekibi ile en kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Uzman marka tescil ekibimiz size doğru isim tescil sorgulaması ve tescili yaptıracaktır.

  Tescillemek istediğiniz isim marka sınıfı, sektör, isim benzerliği, algı benzerliği gibi durumlar göz önünde bulundurularak isim tescil ekiplerimiz tarafından incelenir. Daha sonrasında tarafınıza en kısa sürede dönüş yapılarak bu markanın tescili uyumlu olup olmadığı tarafınıza bildirilir.

  İsim Tescili Sorgulama Tamamlama

  Sorgulama yaptığınız marka ismi tescil için uygunsa marka ekibimizin sizden talep ettiği evrakları en kısa sürede ileterek marka tescil işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

  İsim tescil işlemi 2 aşamalı olarak ilerlemektedir

  İsim Tescil Başvuru Aşaması

  Öncelikle markanız için bir başvuru süreci yer alacaktır. Bunun için marka sorgulama sürecini tamamlamalısınız. Sahip olmak istediğiniz marka için sektörünüze en uygun sınıf veya sınıflarda marka başvurusu yapılır. Daha sonra marka başvurunuz TPE marka uzmanları tarafından incelenerek yayın kararına çıkartılır.

  Yayın kararı süreci yaklaşık olarak 5-6 ay sürmektedir. Bu sürecin tamamlanmasının ardından marka tescil işlemlerinize başlayabilirsiniz.

  Firma İsim Tescil Sorgulama

  Marka Tescil İşlemleri

  Başvuru yaptığınız marka için tescil kararı çıkmasının ardından gerekli harçlar ödenerek markanıza sahip olabilirsiniz. Bu aşamadan itibaren markanın artık yasal sahibi sizsiniz. 10 yıllık süre boyunca bu markaya ait tüm haklara yasal olarak sahip olacaksınız.

  Tescil etmiş olduğunuz markanızı 10 yıllık periyotlar halinde dilediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Marka yenileme işlemi siz veya sizin yetkili olarak atadığınız bir marka vekili aracılığı ile tamamlanmaktadır.

   

 4. TPE Marka Sorgulama

  TPE marka sorgulama işlemlerinizi uzman marka temsilcimiz aracılığı ile ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz. Bizlere sayfalarımızda yer alan iletişim formları aracılığı ile yada telefon ile ulaşarak tescil yaptırmak istediğiniz isim için sorgulama yaptırabilirsiniz. Sizlere uzman ekip ile en kısa sürede dönüş sağlayacağız.

  Tpe Marka Sorgulama

  Marka ekibimiz tescil etmek istediğiniz isim ile ilgili olarak araştırmasını tamamladıktan sonra size dönüş sağlayacaktır. Eğer isim tescilinde herhangi bir engel bulunmuyorsa sizden istediğimiz evrakları bize eksiksiz olarak teslim etmenizin ardından marka tescil işlemlerinize başlayabiliriz.

  TPE Marka Sorgulama İşlemi Ne Kadar Sürer

  Marka araştırma işlemlerimizi aynı iş günü yada bir sonraki iş gününe kadar sizlere en hızlı ve doğru bir şekilde aktarmak için çalışıyoruz. Tescil sürecinde sorun yaşamamak adına araştırmamızı tam olarak tamamlamadan sizlere dönüş yapmamaktayız.

  TPE sorgulama işlemlerinizi doğru ve eksiksiz olarak sonlandırdıktan sonra sizlere gerekli bilgileri telefon aracılığı ile sunmaktayız.

  TPE Marka Tescili Ne Kadar Sürmektedir

  Araştırma yapmamızı istediğiniz isim tescili için herhangi bir engel bulunmuyorsa gerekli başvuruları yapmamızın ardından 6 aylık bir süre sonunda tescilli bir marka sahibi olabilirsiniz. Marka başvurunuzu yasal olarak başlatmamızın ardından marka ön başvuru yazısını bizden teslim alabilirsiniz.

  Başvuru işlemleri başladıktan sonra artık bu isim sizin tarafınızdan güvence altına alınmış olmaktadır ve sizin haricinizde hiçbir kişi yada kurum tarafından tescil edilemeyecektir.

  TPE Marka Tescil Sorgulama

 5. Başvuru İçin Gerekli Belgeler

  Varsa logonuz, adres bilginiz, şirket yada kişisel bilgileriniz ile başvurunuz aynı gün içerisinde yapılır.

   

  Marka Tescil Sorgulama

Marka Sınıfları

Ücretsiz Başvuru
close slider