Com.tr uzantılı domain sahibi olmak diğer alan adı uzantıları gibi hemen tescil edebileceğiniz bir uzantı değildir. Com.tr uzantısı ülkemizde ODTÜ tarafından verilmektedir. Bu alan adına sahip olabilmek için şirket ünvanınızda tescil etmek istediğiniz ismin geçmesi yada bu isme ait bir marka sahibi olmanız gerekmektedir.

Neden Marka ile Com.tr Domain Almalıyım

Eğer marka sahibi olmadan şirket ünvanınız üzerinden bir com.tr uzantılı alan adı tescil ederseniz, sizin sahip olduğunuz isme ait markaya sahip olan kişi yada kurum size itiraz ederek markanızı elinizden alabilir. Bu neden ile en doğru ve garantili olarak com.tr uzantılı alan adınızı marka tesciliniz ile gerçekleştirmektir.

Başvuru Yapın Aynı Gün Alan Adınızı Tescil Edin

Firmamıza marka başvurusu yaptığınız gün size bir ön yazı belgesi ileteceğiz. Bu ön yazı belgesi ile alan adı tescil eden firmalardan com.tr uzantılı alan adınızı tescil edebilirsiniz.

Neden Com.Tr Uzantılı Domain

Kurumsal kimliğinizi en iyi yansıtacak uzantılardan bir tanesi com.tr uzantısıdır. Ayrıca herkes tarafından tescil edilemeyeceği için pek çok jenerik isimde bu neden ile boştadır. Siz tescil etmek istediğiniz jenerik alan adını marka tescili aracılığı ile satın alabilirsiniz.

Ayrıca arama motorları tarafından da ülkemiz Türkiye üzerinden yapılan aramalarda com.tr uzantısına sahip alan adları daha üst sıralarda konumlandırılmaktadır. Sıralama açısından size rakipleriniz karşısında avantaj sağlayacaktır.

Ücretsiz Başvuru
close slider